Midagi siit, midagi sealt. Nii nagu pilte ja mõtteid tuleb.

pühapäev, 23. veebruar 2014

Natuke eputamist




































Reedel, 21. veebruaril, autasustati vallamajas fotokonkurssi "Valla foto 2013" võitjaid. Oli minulgi au olla kutsutute seas. 
See pilt (Sähvimine koduvallas) tunnistati Rae valla kategoorias parimaks.  






































See pilt (Pärlikee) valiti aga kategoorias Loodus kõige paremaks. 





















































See ülesvõte sügisöisest Kakerdaja rabast, kus saatuse tahtel õnnestus üle rabajärve 
virmalisi pildistada, tunnistati looduse kategoorias teise koha vääriliseks. 
No ei saanud ainult enda teada jätta :-) 


neljapäev, 13. veebruar 2014

Mütsiga. Lumemütsiga.








































Ei saa öelda, et sel aastal on vilets talv. Oma viga, kui selliste ilmadega tööl olid :-) 


teisipäev, 4. veebruar 2014

Sünnipäeval








































Magusasõbrana on mul külas olles alati hea meel, kui hakatakse kooki ja kohvi pakkuma. 
Eriti tore on veel siis, kui supermaitsva koogi kõrvale kauni kohvitassi näol ka silmailu pakutakse. 


reede, 31. jaanuar 2014

Sinine hobune - selle aasta loom








































Eile õhtul algas Hiina kalendri järgi sinise puuhobuse aasta. Kuna mul puuhobust kuskilt võtta pole, riputan siia sel puhul sinise 
klaashobuse pildi ja soovin kõigile mu blogi jälgijatele ilusat, värvilist hobuse aastat! 

pühapäev, 26. jaanuar 2014

Jõed jäätuvad








































Laiast jõest on lahti vaid kahe meetri laiune riba. Külma on viimastel päevadel kõvasti olnud. 
Kui samamoodi edasi läheb, saab varsti kuiva jalaga üle jõe. No kui peaks teisele kaldale asja olema :-) 


teisipäev, 21. jaanuar 2014

Jätsin auto tee äärde...








































...ja läksin pildistama vaadet, mis jõe äärest mööda sõites silma jäi. Uskumatu, kui ilus talveilm oli laupäeval! Kuhu ka ei 
vaadanud - igal pool oli midagi kaunist. Kasvõi see päike, puu, tee ja auto. Muidu ei midagi erilist aga sellise ilmaga...
Vastates eelmise pildi pealkirjale - tuli küll samasugune või isegi parem. Iseasi, kauaks seda antakse. 


laupäev, 11. jaanuar 2014

Kas tuleb samasugune?








































Üks lumine pilt lume maha tuleku puhul. 
Ehk teeb selgi aastal looduse- ja fotosõprade rõõmuks metsa lumiseks... 


neljapäev, 9. jaanuar 2014

MVV (mootor, võrk ja voolik)








































Mõni aeg tagasi oli mul võimalus katsetada Pentax'i hübriidkaamerat K-01. Oli seal igasugu pildistamise režiime...
Leidsin Hiiumaal kuuri kõrvalt ka asjad, mida pildistada. Asjad, mis ootavad oma aega. 


kolmapäev, 8. jaanuar 2014

Vangistatud vanurid








































Vanad pildid, vanad asjad. Kuigi tegelikult on tegu 2012 aasta suvel tehtud pildiga ja pole need must-valge ekraaniga
Nokia telefonidki nii vanad asjad midagi. Alles me käisime ringi, pea kõigil sellised taskus. Ja kui kaua neil aku vastu pidas! 
Mäletan, et oma esimese mobiiltelefoni ostsin 1999 aasta kevadel. Selleks oli Nokia 5110 (pildil kollane), mis maksis 
4990 krooni. Palka sain ma sel ajal umbes 6500 krooni. Aga telefoni oli ju vaja :-)


teisipäev, 7. jaanuar 2014

Läbi taga akna








































Vaatan aeg-ajalt paari aasta vanuseid pilte läbi. Seekord leidsin oma poja loomingust ühe esmapilgul "suvalaksuna" 
tunduva pildi. Aga millegipärast jäin seda pikemalt vaatama. Tegelikult ju täitsa mõnus pilt. Kes siis veel läbi tagaklaasi 
järgi sõitvaid autosid pildistaks, kui mitte lapsed?!  


esmaspäev, 30. detsember 2013

Kuuselaps








































Detsembrikuine mets sel aastal. Väikestele puudele vist meeldib. Saab värsket õhku hingata ja ennast tuule käes kiigutada :-) 
Mulle aga meeldib metsas käies neid väikeseid puu lapsi vaadata ja pildistada. Mõnikord saab neile ka abiks olla. 
Alles hiljuti aitasin ühe õige väikese kuusekese uuesti mulda, kes oli mingil põhjusel oma "pesast välja kukkunud". 


pühapäev, 22. detsember 2013

Hoiuala?













































Ma ei tea päris täpselt, mida sõna "hoiuala" ametlikes dokumentides ja seadusandluses lahti seletatult tähendab. 
Tean aga, et eesti keeles võiks üks selle sõna tähendusi olla: koht, mida peab väga hoidma. 


reede, 20. detsember 2013

Millal siis talv tuleb?








































Ei tea kas olen viimaste lumerohkete talvedega ära hellitatud või milles asi aga kalendritalve alguse lävel võiks ju küll juba 
lumi maas olla. Samas... 2011/2012 aasta talve esimene korralik lumi tuli ka alles jaanuaris. Äkki on tõesti pisut vara veel 
viriseda. Aga lund tahaks ikka. Nii mina, kui minu 7-aastane poeg :-) 


pühapäev, 8. detsember 2013

Tihasediagonaal








































Talv näitab vaikselt oma nägu. Paar päeva tagasi sadas maha ka esimene lumi. Kõik liikuv, mahlane ja maitsev on jäänud 
lume alla või on puukoore vahele peitu pugenud. 
Nii saabki näha meil talvituvaid väikelinde üsna tihti inimasustuse läheduses. Tuleb ju vaatamas käia - ehk antakse midagi. 


teisipäev, 3. detsember 2013

Kohe hakkab kallama








































Kas pole tuttav? Nähes suvel sellist taevast, on siililegi selge (mitte et siil rumal oleks), et kohe tuleb suurem sahmakas vihma. 
Võiks ju varju minna... aga kui varjualune on nelja ratta peal ja kohe su selja taga, tuleb enne ikka esimesed piisad ära oodata. 
Jäädvustamist vajab ka kollaste võilille õite ja sinakashalli taeva vaheline kontrast. 


teisipäev, 26. november 2013

Žiguli monument













































Käisin täna Tartus ja jälle sai tõestust ütlemine, et Tartu ON heade mõtete linn. 
Miks mitte teha kahest vanast autost üks ja see linnarahvale vaatamiseks välja panna! :-) 
Eriti äge oli veel see, et all olid peaaegu uueväärsed originaalrehvid. 


kolmapäev, 20. november 2013

Talve algus








































Nii algas talv 2009. aastal. 
Olenevalt aastast on talve alguses mõned päevad või paar nädalat sellist aega, kui lumi on juba maas, õhutemperatuur 
miinuses aga veekogud veel lahti. See on ilus aeg. Külmad hommikud pakuvad auravatest jõgedest - järvedest kauneid 
vaatepilte. Sel korral saabus hommik ilma päikesetõusu nägemata :-) 


esmaspäev, 11. november 2013

Pühapäev oli Isadepäev







































Tore, kui nii arvatakse ja seda aeg-ajalt näiteks vahva külmkapi magneti kaudu mõista antakse :-) 


laupäev, 9. november 2013

Bemm ja lagled








































Kui rändel on vaja peatuda, ei sega isegi mööda sõitvad autod. 


teisipäev, 5. november 2013

Tuhksuhkruga








































Ei kõlba see leht isegi tuhksuhkruga enam süüa :-) 


Jälgijad

Blogiarhiiv

Teave minu kohta

Minu foto
Fotograafiks ma ennast ei pea. Aga metsa või rappa minnes võtan fotoka ikka kaasa - alati jääb midagi huvitavat silma. Enda määratlemisel meeldib mul kasutada Hendrik Relve väljendit "looduse sõber". Vaatamata sellele ei riputa ma siia lehele ainult looduspilte. Proovin hoida teemade valiku suhteliselt laia, et üldpilt väga üksluiseks ei läheks. Fotode kopeerimisest siis ka paar sõna: teiste tehtud piltide luba küsimata, mistahes viisil kasutamine ei ole ilus tegu. Kui mõni foto siit lehelt peaks huvi pakkuma, kirjuta julgesti - aarnevesi[ätt]hot.ee
blog.tr.ee